اخبار تکنولوژیتکنولوژی

گذشته انسان ؛ و کشف یک DNA ناشناخته

کشف یک DNA ناشناخته :

در تاریخ 20 اکتبر 2016 جامعه آمریکایی ژنتیک انسان کنفرانس سالانه اش ” کشف یک DNA ناشناخته ” را برگزار کرد، در این بین نتایج یکی از تحقیقات شوکه کننده بود.

داده های گردآوری شده و مطالعات انجام شده نشان می داد که مردمان ملانزی (ناحیه ای در اقیانوس اطلس جنوبی نزدیک گینه نو و جزایر مجاورش) دارای ژن های عجیبی در دی ان ای شان می باشند.

بطوریکه دانشمندان معتقدند این دی ان ای ناشناخته می تواند به یک گونه از نوع انسان مرتبط باشد.

اما بنابر مطالعات انجام شده توسط ریان بولندر، این گونه از انسان، نئاندرتال یا دنیسوان نبوده بلکه گونه ای کاملا متفاوت بوده است.

به عقیده بولندر تاریخ انسان بسیار پیچیده تر از آن چیزی است که ما فکرش را می کنیم و تحقیقات دارد کم کم قطعات یک پازل را کنار هم می چیند.

به عقیده او ما ممکن است انچه که فکر می کنیم نباشیم ،ممکن است ژن انسان های ملانزی نه از زمین بلکه از جایی دیگر باشد اما از کجا؟

به باور برخی ممکن است آنها فرزندان گمشده انوناکی ها باشند. به باور برخی در 100000 سال پیش موجوداتی شبیه انسان از سیاره ای بنام نیبیرو به عقیده ذکاریا سیچن باستان شناس معروف برای یافتن طلا به زمین آمدند اما کار حفاری معدن بسیار دشوار بود از اینرو انها احتمال دارد ژن نیاکان مردمان ملانزی را دستکاری نموده باشند.

تا او را فرمانبردار کرده و برای کار کردن در معادن اماده کنند.

آیا می توان از روی دی ان ای موجود در ژن انسان به ماهیت او پی ببریم و بدانیم او که هست، از کجا آمده و به کجا خواهد رفت؟

به باور برخی دانشمندان این احتمال وجود دارد که تمام اطلاعات از ماهیت انسان و پاسخ به سوالات فوق در دی ان ای انسان نهفته باشد.

بطور کلی سه نظریه مختلف در این رابطه وجود دارد نظریه نخست دی ان ای را حاصل شانس و تصادف می داند و معتقد است طبیعت آنرا بوجود آورده است و هیچ آفریننده یا برنامه نویسی نداشته است.

این نظریه شاید در گذشته ها کمی طرفدار داشت اما اکنون با تحقیقات جدید بر روی دی ان ای و نتایج و کشفیات کمتر کسی است که بتواند چنین ادعایی بنماید.

زیرا دی ان ای بقدری پیچیده و حساب شده می باشد که تصور اینکه شانس باعث بوجود امدن آن شده باشد را هیچ ذهن پویا و آگاهی هرگز نمی پذیرد.

دی ان ای دقیقا مانند کدهای کامپیوتری است کدهایی که با ان برنامه های مختلف ساخته می شود حال تصور اینکه این کدها خودبخود و شانسی بوجود آمده باشد بی نهایت ضعیف است.

اما نظریه دوم معتقد است دی ان ای حاصل دخالت موجودات هوشمند فرازمینی است.

موجوداتی که در برهه هایی به زمین امده اند و بلوک های سازنده حیات را با دی ان ای درآمیخته و سبب شکل گیری حیات در زمین شده اند.

در این راستا برخی دانشمندان معتقدند 97 درصد سکانس های غیر کد دار در دی ان ای انسان یک کد ژنتیکی از اشکال حیات بیگانه است.

در این زمینه البته نظریه دیگری هم وجود دارد و آن اینکه فرازمینی ها به زمین نیامده اند بلکه دی ان ای و بلوک های سازنده حیات را به زمین ارسال کرده اند و آن بوسیله یخ های بین کهکشانی بوده است.

بطوریکه یک یخ شهابی حامل دی ان ای با زمین برخورد کرده و با آمینواسیدها ترکیب شده و به شکل گیری حیات انجامیده است.

اما سوال اینجا اینست که آیا این یک پروسه طبیعی بوده یا یک کار عامدانه؟

آیا یخ های حامل دی ان ای از مکانی در کیهان به زمین رسیده یا اینکه موجوداتی فرازمینی در این قضیه دخیل بوده اند؟

که سوالاتی دشوار است و رسیدن به جواب با وجود نبود شواهد علمی ممکن بنظر نمی رسد.

اما …..

اما نظریه سومی نیز وجود دارد که با پذیرش ان تقریبا تمام سوالات حل می شود و آن وجود آفریدگار می باشد.

آفریدگاری هوشمند و دانا که این کد ریاضیاتی پیچیده را در هر موجود زنده ای قرار داده است.

به اعتقاد این دسته از دانشمندان این کد مانند یک امضای دیجیتال هوشمند می باشد و با دوام ترین ساخته در کیهان می باشد که بر اثر گذشت زمان از بین نمی رود و همیشه ماندگار است و تمام اطلاعات بیولوژیکی موجود زنده در این نردبان پیچ خورده ذخیره شده است.

این نظریه که حیات در زمین بشکل تصادفی و شانسی بوجود آمده دیگر محلی از اعراب ندارد و هر روز تعداد دانشمندانی که قبلا به این نظریه معتقد بودند کمتر و کمتر می شود زیرا بقدری دی ان ای پیچیدگی دارد که هر طور نگاه کنیم شانس و تصادف نمی تواند آنرا بوجود آورد.

احتمال پیدایش دی ان ای مثل برنده شدن نه در یک لاتاری (قرعه کشی) بلکه صد لاتاری است.

این یعنی شانس و تصادف کاملا امری محتمل برای همه ماست اما اینکه شما صد بلیط لاتاری بخرید و در همه شان برنده شوید بنظر شما ممکن است ؟

و دی ان ای دقیقا حکم برنده شدن در آن صد بلیط لاتاری را دارد.

این بود از مطلب ما در مورد، کشف یک DNA ناشناخته اگر مطلب مفید بود آنرا با دوستانتان به اشتراک بگذارید و مجله هزار جور را به آنها معرفی کنید.

بیشتر بخوانید:

  1. چگونه با حذف ژنی ( ژن ALK ) در بدن لاغر می شویم؟

  2. دارو ی جدید ؛ ساخته شده توسط هوش مصنوعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن