بعد از ازدواجزناشویی

خیانت در زناشویی ؛ و راه های جلوگیری از آن

در جامعه امروزی ما خیانت در زناشویی ، به طور چشمگیری افزایش یافته است.

ما در این مطلب ؛ دلایل این نوع خیانت و راه های جلوگیری از آن را به شما آموزش می دهیم، پس با مجله هزار جور همراه باشید.

دلایل:

1- جذب شدن به یک رابطه فرا زناشویی برای داشتن یک رابطه جنسی جدید و متنوع، که بیشتر در مردان است اما برخی از زنان نیز به دور از این مورد نیستند.

2- صمیمیتی که در بین زوجین به رکود می رسد و زن یا مرد به دنبال این صمیمیت در خارج از زندگی زناشویی می گردند.

3- پورونوگرافی و دیدن فیلم های مستهجن میزان خیانت زناشویی را بالا می برد.

4- بیشتر زوجین باطن زندگی خودشان رو با ظاهر زندگی دیگران مقایسه می کنند.

5- گاهی فرد بی‌وفا برای اجتناب و دوری از تعارضات زندگی زناشویی که باید آنان را به شکلی منطقی حل کرد به سمت روابط خارج از زناشویی می روند.

6- سندرم «آشیانه خالی» هم می تواند یکی از گزینه‌ها باشد. زوجین بالای ۴۰ – ۵۰ سال، بعد از ازدواج فرزندان و تنها شدن در خانه به فکر انتقام‌ از یکدیگر می‌افتند و سالهای را که به واسطه فرزندان کنار هم بودن را تحمل کردند را به یاد آورده و اکنون را برای انتقام فرصت می دانند.

7- اختلالات جنسی نیز یکی از موراد بی‌وفایی زناشویی می‌باشد. این اختلالات به راحتی درمان می شوند اما چون زوجین آگاهی از این درمان‌ها ندارند، دچار مشکلات دیگری نیز می‌شوند.

راه های جلوگیری خیانت در زناشویی:

1- عشق و محبت را بصورت قلبی، عملی و کلامی به همسرتان ابراز کنید. وقتی کسی به این نتیجه برسد که از نظر همسرش فردی جذاب، محبوب و مورد توجه است، نیازهای عاطفی‌اش برطرف می‌شود و کمتر احتمال دارد که برای ارضای این نیازها به دنبال رابطه فرا زناشویی باشد.

2- به ظاهرتان رسیدگی کنید: بسیاری از زنان و مردان خیانت کار ادعا می‌کنند که همسرشان بعد از گذشت مدت زمانی از ازدواج کاملاً نسبت به ظاهرش بی‌توجه شده و دیگر مثل روزهای اول ازدواج خوش‌لباس، خوش‌بو و جذاب نیست و کاملاً نسبت به ظاهر و پوشش بی‌اهمیت رفتار می‌کند.

3- برای باهم بودن وقت بگذارید: هر چه زندگی مشترک ملال آورتر باشد، احتمال خیانت بیشتر می‌شود. به زندگی خود تنوع ببخشید. با هم فعالیت‌های مشترک انجام بدهید، به مسافرت بروید یا سرگرمی‌هایی مثل فیلم دیدن، گوش دادن به موسیقی و … انجام دهید.

4- اگر مسئله ای در زندگی مشترک دارید و فکر می‌کنید ممکن است شما را به خیانت سوق دهد، در مورد راه حل آن با همسرتان صحبت و همفکری کنید. تعامل و گفتگو می‌تواند یکی از مهم‌ترین روش‌های پیشگیری از خیانت باشد.

5- رابطه جنسی پویا، دوطرفه و با کیفیت با هم داشته باشید: زیرا عامل اصلی بسیاری از خیانت‌ها، مسائل جنسی است. از نیازهای عاطفی و جنسی همسرتان غافل نشوید. با روش‌های جدید معاشقه و ایجاد تنوع در فعالیت‌های جنسی احتمال خیانت کمتر می شود. اگر مشکلی جدی در این رابطه دارید، همراه با همسرتان به یک درمانگر مراجعه کنید.

این بود از مطلب ما، اگر مفید بود آنرا با دوستانتان به اشتراک بگذارید و مجله هزار جور را به آنها معرفی کنید.

بیشتر بخوانید:

  1. شرط لازم یک رابطه زناشویی رضایت بخش چیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن