عجایب گردشگریگردشگریمکانهای گردشگری جهان

سواحل مرگبار

بسیاری از سواحل در نگاه اول به یک مکانی برای استراحت و خوش گذرانی می مانند، ولی بعضی اوقات می توانند خیلی هم خطر ناک باشند. با ما همراه باشید با ده تا از سواحل مرگبار در جهان:

1- پلایا زیپولیت، مکزیک

پلایا زیپولیت، مکزیک

امواج بزرگ و خطرناک این ساحل زیبا سبب ،شده است که آن را ساحل مردگان بنامند. سالانه تعداد زیادی جان خود را در این مکان ،از دست می‌دادند که خوشبختانه با آموزش و افزایش گشت‌زنی، مقدار تلفات کاهش چشمگیری یافته است.

2- کیپ تریبیولیشن، استرالیا

کیپ تریبیولیشن، استرالیا

در مقایسه با مناطق دیگر استرالیا تقریبا هیچ تمساحی، وجود ندارد اما موجودات خطرناک دیگری وجود دارند؛ کاسوآری‌های وحشی، مارهای سمی، عنکبوت و عروس دریایی.

عکس کاسوآری:

 کاسوآری

با این حال بیشتر این موجودات در فصل بارانی یعنی ،از اکتبر تا ژوئن سروکله‌شان پیدا می‌شود.

3- شنزن چین

عکسی از ساحل شنزن چین

در این ساحل امواج، و یا موجودات خطرناک وجود ندارد. درواقع محبوبیت آن برای افراد محلی و گردشگران سبب ازدیاد جمعیتی، می‌شود که می‌تواند برای مردم و خصوصا کودکان خطرناک باشد.

4- ساحل جدید اسمیرنا، فلوریدا، ایالات متحده

ساحل جدید اسمیرنا، فلوریدا، ایالات متحده

جمعیت کوسه‌ها در اینجا زیاد است. از ۱۱۲ حمله گزارش شده در سال ۲۰۰۷، ۱۷ مورد در این مکان رخداده است. ساحل جدید اسمیرنا در کتاب جهانی رکورد‌های گینس با عنوان «پایتخت حملهٔ کوسه جهان» ثبت شده است.

5- ساحل ماهو، جزیره سنت‌مارتین

ساحل ماهو، جزیره سنت‌مارتین
ماهو مکان هیجان‌انگیز و محبوبی برای عکاسان است. فقط یک جادهٔ باریک و حصار این ساحل را از فرودگاه جدا می‌کند! با این حال نه خطر سقوط هواپیما و نه سر و صدای آن، گردشگران را از بازدید این سواحل مرگبار غیرعادی باز نمی‌دارد.

6- ساحل جزیرهٔ هرد در اقیانوس هند

ساحل جزیرهٔ هرد در اقیانوس هند

این جزیره متعلق به استرالیا است که از قسمت گرم اقیانوس، هند فاصلهٔ زیادی دارد‌. شناگرانی که ترسی از هیپوترمی (نوعی سرمازدگی در دمای بالای صفر) ندارند به این مکان سفر می‌کنند.

7- ساحل هاناکاپی، هاوایی، ایالات متحده

ساحل هاناکاپی، هاوایی، ایالات متحده

یکی از زیباترین سواحل هاوایی است که بدلیل فاصله زیاد، با ایستگاه‌های نجات محلی می‌تواند خطرناک باشد‌.

8- ساحل مرگبار گنسبایی، آفریقای جنوبی

ساحل گنسبایی، آفریقای جنوبی

گنسابی مکان مورد علاقه کوسه‌های سفید هستند. با این حال شرکت‌های مسافرتی فهمیدند، که چگونه از این سرمایه استفاده کنند. آنها غواصی درون حفاظ را ترتیب دادند تا گردشگران بتوانند بدون ترس از خورده‌شدن کوسه‌ها را از نزدیک تماشا کنند.

9- ساحل استیز، یورکشایر، بریتانیا

ساحل استیز، یورکشایر، بریتانیا
علیرغم اینکه این مکان زیبا، ماهیگیران، و گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند، اما میزان آلودگی این آبها به علت ورود فاضلاب بسیار بدتر از استاندارهای ایمنی جهانیست.

10- ساحل بوآ ویگام، رسیفی، برزیل

ساحل بوآ ویگام، رسیفی، برزیل

تا سال ۱۹۹۲ هیچ کوسه‌ای، در این سواحل وجود نداشت. درنتیجه فعالیت‌های انسانی از جمله ماهیگیری کنترل نشده، اکوسیستم تغییر یافت. این روزها شناگران زیادی مورد حملهٔ کوسه‌ها، قرار می‌گیرند.

بیشتر بخوانید:

  1. حقایقی جالب در مورد فنلاند
  2. باداب سورت
  3. کوه های رنگین کمان پرو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن